Nové Město pražské

Autor si všímá starší zástavby, která existovala v Praze ještě před vznikem Nového Města, a připomíná dnes zaniklé obce a farnosti, které tehdy existovaly. Další kapitoly sledují urbanistickou koncepci budoucího Nového Města, první fázi jeho výstavby za Karla IV., další vývoj města v letech 1367-141...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Lorenc, Vilém, 1905-1978 (Author)
Other Authors: Uher, Vladimír, 1925- (Photographer)
Pisch, Theodor (Editor)
Format: Book
Language:Czech
Latin
Published: Praha : SNTL - Nakladatelství technické literatury, 1973
Series:Řada stavební literatury
Genre/form:studie
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Description
Summary:Autor si všímá starší zástavby, která existovala v Praze ještě před vznikem Nového Města, a připomíná dnes zaniklé obce a farnosti, které tehdy existovaly. Další kapitoly sledují urbanistickou koncepci budoucího Nového Města, první fázi jeho výstavby za Karla IV., další vývoj města v letech 1367-1419 i pozdější druhotnou zástavbu. Zvláštní pozornost autor věnuje fortifikacím a branám Nového Města a také kostelům, které byly v Praze se vznikem Nového Města nově založeny. Kniha obsahuje množství historických plánů, vedut, map, půdorysů, nákresů a fotografií. V závěru jsou přepsány do češtiny texty všech 3 zakládacích listin Nového Města.
Monografie podrobně líčí podmínky založení, urbanistickou koncepci i postupnou výstavbu Nového Města pražského ve druhé polovině 14. a na počátku 15. stol.
Item Description:Grafickou dokumentaci zpracoval Theodor Pisch ; fotografie pořídil Vladimír Uher
Na obálce pod názvem: Nova Civitas
Physical Description:204 s., [12] slož. l. obr. příl., [26] s. obr. příl. : il., mapy, plány ; 34 cm
Bibliography:Obsahuje bibliografické odkazy
Edition:Vyd. 1.